Endodonti

Kanal tedavisi, iltihaplanmış veya hasar görmüş dişleri onarmak için uygulanan tedavi yöntemidir. Derin çürüklerde dişe zarar verir dişin özü olan pulpanın dişten çıkartılarak temizlenmesi ve dezenfekte edilerek tekrardan doldurulması ile uygulanır. Diş köklerinin içindeki kanalların temizlenmesidir. Tedavi dişlerinizin röntgeni çekilerek uzman hekimin çürüğün yerini tespit etmesi ile başlar. Lokal anestezi ile uygulanır.

Kanal Tedavisi Görmüş Dişlerin Beyazlatılması

Kanal tedavisi yapılan diş aslında mumyalanmış yani ölü bir diştir. Ölü olan diş zamanla rengi koyulaşır. Kanal tedavisi görmüş olan dişinize diş beyazlatma uygulaması yaptırabilirsiniz. Kanal tedavisi uygulanan dişe önceden diş beyazlatma ilacı içten yapılarak 1 hafta bekletilir. Bir hafta sonra normal diş beyazlatma uygulaması tüm dişlerinize uygulanabilir.

 

Canlı Pulpa Tedavileri

Dişin canlı kısmı olan pulpa yani diş sinirlerine ulaşan çürüklerin pulpayı almadan yüzeysel temizleme ve dolgu yapılarak uygulanmasıdır.

 

Retreatment

Kanal tedavisi yapılmış olan dişin altında diş apsesi veya iltihabının oluşmasından dolayı kanal tedavisi uygulamasının tekrarlanmasıdır.

 

Kanal İçi Post Uygulaması

Aşırı zarar görmüş dişlerin kanal tedavisinden destekli olarak dişe yapılan dolguların güçlenmesi için yapılan bir tedavi yöntemidir. Dişlerin kökünde kırık veya çatlak var ise, aşırı çürük dişler, yetersiz ağız hijyeni ve ince eğri diş köklerinin olması durumunda tedavi uygulanamaz.

Sitemizden çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.