İmplant Üstü Protez

İmplant üstü protezler hiç dişi olmayan ama yeterli kemik kalitesine sahip olan hastalarda uygulanabilir.
İmplant üstü protezlerinizi günde en az 2 kez temizlenmeli ve gece yatmadan önce çıkartmalısınız. İmplant olan dişlerinizde muakkak dikkatlice fırçalama işlemi ile temizlenmelidir.
İmplant yapıldıktan sonra diş hekiminizi, kontrollerinizi ve temizlik işlemleri için ziyaret etmelisiniz.

Sabit İmplant Üstü Protezler
İmplant destekli sabit implant-üstü protezler başarılı sonuçlarla kendini kanıtlamıştır. Her vaka için uygulanmamaktadır. Diş hekimiz Sabit implant üstü protez yapılabilirliğinin kontrolünü sağladıktan sonra ağız içi yapınızın elverişliliğine göre işlemi gerçekleştirmektedir. Sabit protez tedavisinde 4 adet implant uygulanması ile “All on four” adı verilen teknikle yapılmaktadır. Sabit protezin yük dağılımı ile 5 adet implanttan az olmaması gerekmektedir. Tek çene tedavisinde implant adeti maksimum 10 ve daha üzeri uygulanabilir.

Hareketli İmplant Üstü Protezler
Dişsiz ağızlarda implant uygulaması hareketli protezlerin tutuculuk gücünü arttırmak için yapılır. Hareketli tam protezin içerisindeki deliklerden çene içerisine yerleştirilmiş olan implantların yuvalara yerleşimi ile tutuculuğu artarak hastanın çiğneme, konuşma fonksiyonlarını daha etkin ve rahat yapmasını sağlar.
Hastanın çene kemik oranı ile uygulama yapılacak yönteme göre üst çene 6 -8 arası, alt çene ise 4 – 6 adet arası implant yapımı olabilir. Tamamen dişsiz bir vakada ise üst çenede en az 4 implant, alt çenede 2 ila 4 implant başarı bir tedavi için önemlidir.

Hibrit Protezler
Hibrit protezler, farklı materyallerin kombinasyonu ile oluşmaktadır. İmplant destekli hareketli protezlerin özelliğinde, rijit yapıda ve 4 adet implantın üzerine metal alt yapı dizaynına sahip, tabanı pembe akrilik, reçine olan üzerine dizilmiş yapay dişlerin bulunduğu protez türüdür.
Hibrit protezler genellikle 4 adet ve geniş çapa sahip implanttan destek alarak yapılmaktadır.
Tam diş eksikliğinde ve bölgesel dişlerin eksikliklerinde de kullanılma imkanı vardır..

Sitemizden çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.