Sabit Protez

Sabit protez, doğal diş formuna en yakın ve kullanımı en rahat olan protezdir. Sabit protez hastanın ağzında hareket etmez. Sabit protez uygulanabilmesi için ağız içinde en az iki adet sağlam köklü diş olması gerekmektedir. Hiç dişi olmayan kişiler için uygulanmaz.

Diş hekiminin detaylı muayenesi ve röntgen sonuçlarına göre belirlenmektedir. Sabit protezler ağızda sağ ve sol tarafında dişlerin dişsiz olan boşluk alana köprü yöntemi ile uygulanır. Sabit protezler ağızda çıkartılıp takılamadığı için doğal dişlerdeki gibi diş fırçalama ile temizlenir. Daimi dişlerin tüm işlevlerini rahatlıkla uygulanabilmesi hastaya konfor sağlamaktadır. Diş eksikliklerinde tercih edilen bir yöntemdir.

 • Tek Diş Kaplama(Kron)

  Tek bir diş üzerine yapılan sabit protez türüdür. Mevcut diş küçültülerek üzerine yapılan (kron) kaplama özel bir yapıştırıcı ile yapıştırılır. Aşırı aşınmış dişlerin üzerine doğal dişe benzer materyallerin kaplanması ve mevcut dişin korunması amacı ile de uygulanabilir.

  Estetik amaçlı tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

 • Köprü (İki veya Üç Diş)

  İki sağlam diş arasındaki eksik olan dişin yerine, doğal dişlerden destek alınarak uygulanan sabit protez türüdür. Köprü protez eksik olan dişin yerine yapılır.
  Estetik gülüş tasarımında uygulanan bir tedavi yöntemidir.

 • Full Mouth Protezler

  Tamamen dişsiz olan hastalar için çene kemiği uygunluğuna göre yapılabilir. Çene kemiği uygun hale getirilerek implant tedavisi ile protez uygulaması yapılabilir.

 • Sabit İmplant Üstü Protez

  Hiç dişi olmayan hastalarda diş hekimi kontrolü ile çene kemiğinin uygunluğu belirlenir ve yeterli kemik seviyesi varsa 8 implant ile sabit protez uygulanabilir. Yapılacak tetkikler sonucunda çene kemiğine gerekli görülen sayıda implant eklenerek protez sabitlenir.

  İmplant üzerine yapılan sabit protezin 6-7 sene ömrü vardır. Bu süre dolduğunda implantlara dokunmadan sadece protez kısmı üzerinde yenilenme yapılır.

Sitemizden çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.