Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik)

Estetik Gülüş Tasarımı, sadece düzgün dizilişe sahip, beyaz dişlerle sağlanmaz. Diş eti estetiği ile var olan diş eti çekilmeleri, asimetrik bozukluklarında tedavi edilmesi gerekir. Diş eti estetiği tedavisine “Pembe Estetik “adı verilir. Hastanın diş eti koyu kırmızı renkteyse, diş seviyesini kapatacak şekilde diş etleri uzun ise, diş etinde lekelenmeler mevcut ise ve diş eti çekilmesi varsa Diş eti estetiği uygulanması gereken bir yöntemdir.

Diş eti tedavilerinde genellikle lazer uygulaması kullanılır. Lokal anestezi ile gerçekleşen tedavi acı hissi vermeden gerçekleştirilir. Diş etlerinin tedavi sonrası iyileşme süreci maxmimum 10-15 gündür. Bu süreç kişiye göre farklılık gösterebilir.
Diş kayıplarına, diş eti iltihaplanmalarına sebep olmasından dolayı diş eti tedavisi oldukça önemlidir.

Diş Eti Estetiğinin Avantajları;
• Diş dizilimlerinin olması gerektiği formda olabilmesi,
• Diş iltihaplanmasının önüne geçilir,
• Estetik kaygılardan dolayı olumsuz etkilere son verir,
• Diş etlerindeki kanamalar önlenir.
• Herşeyden önemlisi sağlıklı ve pembe diş etlerine kavuşursunuz.

 • Gingivektomi

  Dişlerde fırçalama ile temizlenmeyen, diş ve diş eti arasına yerleşen gıda artıklarının sebebiyet verdiği hastalıkların tedavisi için uygulanan yöntem “Gingivektomi” dir.

  Cerrahi aletler ile diş taşı ve plakların temizliğiyle beraber lokal anestezi ile diş etleri uyuşturularak uygulanır. Tedavi sonrasında diş etlerine bandaj konulur. Bu süreçte sert ve baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. İşlem uygulanan diş etlerinin temizliğinde diş ipi veya diş fırçası kullanılmamalıdır. Bandajlar çıkarıldıktan sonraki süreçte tedavi gören bölge yavaş ve yumuşak hareketlerle özenle temizliği yapılmalıdır.

 • Gingivoplasti

  Gingivoplasti, sağlıklı diş etlerinin olması gereken diş dizilimlerinin uygun boyutlanmasına göre şekillendirilmesi işlemidir. Özellikle estetik kaygıları olan hastaların tercihidir. Gingivektomi tedavisi sonrasında kısa yada uzun olan dişlerin uygun forma getirilmesi ve şekillendirmesi sağlanır.

  Tedavi sonrası diş etlerine koruyucu bandaj uygulanır. Bu bandajlar iyileşme süresi boyunca kalması gerekir. İyileşme süresinde sadece bandajlı diş etleri haricindeki bölgelere fırçalama ve diş ipi kullanımı sağlanmalıdır.

 • Kron Boyu Uzatma

  Kuron dişlerin gövdesi demektir. “Gummy Smile” kişilerin güldüklerinde dişleri kısa ve diş etlerinin çok görünmesi durumudur. Kron boyu uzatma (diş boyu uzatma) işlemi cerrahi bir işlem olup kısa olan dişlerin üzerini kaplayan fazla diş etlerinin seviyelerini uygun şekillendirme sağlanmasıdır. Lokal anestezi veya lazer  ile klasik cerrahi operasyonuyla yapılmaktadır.

Sitemizden çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.