İmplant Tedavisi

İmplant diş tedavisi, çene kemiğine yerleştirilen eksik veya hasar görmüş dişlerin yerine gerçek dişlerle aynı görevi yapan metal vidalı yapay diş kökünün yerleştirilmesi işlemidir.

Bu yapay diş kökü titanyumdan yapılmasından dolayı çene kemiği, implantı vücudun bir parçası olarak görür ve yüksek doku uyumu sağlar. İmplant cerrahisi tek bir diş eksikliği veya protez ve köprülere de destek olmaktadır.

Implant Tedavisi ile ilgili Merak Edilenler

İmplant cerrahisi hakkında bir çok hastanın merak ettiği sorulara kısa başlıklar halinde yer verdik.

 • İmplant Ne zaman Uygulanabilir?

  İmplant, kişinin bir yada daha fazla eksik dişlerinin olması durumunda, çene kemiği yeterliliği uygunsa ve sağlık durumu elverişli ise her zaman uygulanabilir.

 • İmplant Kimlere Uygulanabilir?

  İmplant cerrahisi, tek bir diş veya birden fazla dişi olmayan kadınlarda 16, erkeklerde 18 yaşını doldurmuş olan tüm hastalara uygulanabilir.
  İmplant uygulanabilmesi için kişinin ağız içi bölgesinde uygun miktarda ve kalitede kemik dokusunun olması gerekmektedir. Çene kemiği yeterince yumuşak ve kalınlığa uygun değilse, implant cerrahisi yapılmadan önce kemik greftine (kemik ilavesi) ihtiyaç duyulur. Diş hekiminin muayenesinde kemik uygunluğuna bakılarak cerrahi uygulamaya ait durum belirlenir.

 • Hangi Durumlarda İmplant Sakıncalıdır?

  Sağlık durumu risk oluşturabilecek diyabet, hemofili, yüksek tansiyon, bifosfonat, kortikosteroid ilaç kullanan bireylerin veya bağışıklık sistem bozuklukları olan , sigara - alkol veya madde kullanımı olan hastalara ve hamilelere implant uygulama yapılmamaktadır.

 • İmplant Diş Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Kaybedilen dişin yerine geçerek doğal diş görünümüne sahiptir, dişinizle aynı hissi ve çiğneme görevini başarıyla yapar. Normal dişler gibi çürüme riski yoktur.

  İmplant üzeri protezlerin kemikten destek alınmasından dolayı diğer hareketli protezlere oranla çiğneme fonksiyonunu konforlu başarı ile gerçekleştirir. İmplant uygulamasında sağlıklı olan dişlere hasar vermeden yapılması en büyük avantajlardan biridir.

 • İmplant Markası Seçimi ve Fiyatları

  İmplant tedavisinin konforlu ve estetik açıdan fazla tercih edilmesi, talebin artması ile implant markalarınında artmasına neden olmuştur.
  İmplant yaptırmak isteyen kişiler marka seçiminde dikkatli davranmalıdır. Ticari ve maddi kaygılarla yaptırılan implantlar insan sağlığını tehlikeye sokabiliyor. Hasta da, diş kaybına, kemik erimesine, ağız içindeki protez uyumsuzluğundan, implant bakterileri ile diş eti problemlerine kadar gidebilecek rahatsızlıklara sebep olabilir. Sağlığınızı etkileyecek kalitesiz kendini kanıtlamamış, patenti olmayan markanın implantları, çene kemiği içerisinde kırılmalara yol açarak daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalmanızı ve bir operasyon ile kırılan implantın çıkarılması sonuçlarına kadar gidebiliyor.

  Bu noktada sağlığınız için implant yaptırmaktaki marka seçiminizin önemi büyüktür.
  Büyük problemlerle karşı karşıya kalmamak için özellikle kaliteli bir implant tercih etmelisiniz tabii kaliteli seçim yapacağınızın implant markalarının fiyatları değişiklik göstermektedir.

 • İmplant Sonrası Ağız Bakımı

  İmplant dişinize de, doğal dişleriniz gibi özen göstermelisiniz. İmplantlarınızın uzun ömürlü olması için diş hekiminizin önerdiği şekilde düzenli olarak fırçalamalı ve diş ipi ile temizlemelisiniz. Her 6 ayda bir diş hekimi kontrolüne gitmelisiniz.

Sitemizden çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.