Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

gulustasarimiDiş hekimliğinde doğal, sağlıklı bir gülümsemenin estetikle fonsiyon gereksinimlerinin birleşecek ideal gülümsemenizin tasarlanması için yapılan bir kaç tedavinin bir arada uygulanması ile gülüş tasarımı oluşur.
Modern gelişmeler sonucu diş hekimliğinde kullanılan teknikler ile bir çok hastanın estetik kaygılarına son verilebilir. Gülüş Tasarımı ile hastalar yüz simetrisine uygun diş yapısına kavuşur.

Gülüş Tasarımı tedavisinde, dişlerin arasındaki boşlukların eşitlenmesi, diş uzunluklarının birbirleriyle olan orantılarının boyutlanması, dişlerin rengi, çekik dişetleri, solgun diş etleri ve çapraşıklık mevcut ise yeniden düzenlenmesi işlemleriyle gerçekleşmektedir.

Tedaviye başlamadan önce diş etleri, diş dizimi ve dudak simetrisi ile değerlendirmeye alınır. Yapılacak kombine tedaviler belirlenir. Bu tedaviler Zirkonyum yaprak Porselen Kaplama, Laminate Veneers, Diş Beyazlatma, Ortodonti, Estetik Dolgular gibi bir kaç tedavi yöntemi ile gerçekleşebilir. Hastanın mevcut durumu ile yapılacak tedavilerin seansları belirlenebilir.


Diş hekiminiz ile birlikte gülüş tasarımı için tedavi seçeneklerinizi belirleyebilir, hayalini kurduğunuz estetik gülüşe kavuşabilirsiniz.

Sitemizden çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.